Datum :                               30. června 2015     Místo zásahu :                   Roztoky u Jilemnice 215 – firma TROPICO Druh zásahu :                     Taktické cvičení Vyhlášení poplachu :         15.12 hod.   Výjezd k zásahu :               15.16 hod. Příjezd k zásahu :               15.26 hod. Odjezd na základnu :         16.59 hod. Návrat na základnu :           17.17 hod. Technika + počet hasičů :   CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3                                                  DA 12/A 31 v počtu 1 + 6                                                       Taktického cvičení se zúčastnily hasičské jednotky :
  • HZS LBK PS Jilemnice CAS 15/MAN, AZ 30/Mercedes
  • HZS LBK PS Semily VEA/ ŠKODA Yeti, PPLA/A 21
  • JSDH obce Jilemnice CAS 25 K/LIAZ
  • JSDH obce Roztoky u Jilemnice CAS 25 K/LIAZ, DA 12/A 31
  • JSDH obce Studenec CAS 32/T 815, DA 12/A 31
  • JSDH obce Libštát CAS 25/RTHP
Průběh taktického cvičení : KOPIS HZS LBK vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, taktické cvičení – „požár“ ve firmě Hilding Anders Česká republika a.s., divize TROPICO Plus, Roztoky u Jilemnice č.p. 215. Námětem cvičení byla likvidace požáru ve firmě TROPICO Plus, která vyrábí matrace do postelí. Ohnisko „požáru“ se nacházelo ve skladovací hale vedle výrobní haly. Cvičení proběhlo bez použití vody. Prostor skladovací haly byl „zakouřen“ pomocí dvou mlhátorů. Před příjezdem hasičských jednotek byl v areálu firmy vyhlášen požární poplach a proběhla evakuace zaměstnanců z výrobních a skladovacích prostorů firmy. Pět zaměstnanců firmy, kteří se pokoušeli „požár“ hasit, zůstalo uvnitř zakouřené haly. JSDH obce Studenec vyjela k zásahu s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Při příjezdu se již na místě zásahu nacházela jednotka HZS LBK PS Jilemnice s CAS 15/MAN a AZ 30/Mercedes, JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ a JSDH obce Roztoky u Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ a DA 12/A 31. Jednotka HZS LBK PS Jilemnice vytvořila od CAS 15/MAN dopravní vedení B-75 a rozdělovač umístila před vchod do objektu. Dále vytvořila dvoučlennou skupinu v dýchacích přístrojích s termokamerou na vyhledávání osob a ohniska požáru ve skladovací hale. JSDH obce Jilemnice vytvořila dvoučlennou skupinu v dýchacích přístrojích, která nasadila od rozdělovače proud C-52 do prostoru skladovací haly a dvoučlennou skupinu v dýchacích přístrojích na vyhledávání osob ve skladovací hale. JSDH obce Roztoky u Jilemnice vytvořila dvoučlennou skupinu v dýchacích přístrojích na vyhledávání osob ve skladovací hale. JSDH obce Studenec vytvořila dvoučlennou skupinu v dýchacích přístrojích, která nasadila od rozdělovače druhý proud C-52 do prostoru skladovací haly a dvoučlennou skupinu v dýchacích přístrojích na vyhledávání osob ve skladovací hale. Z CAS 32/T 815 JSDH obce Studenec bylo vytvořeno dopravní vedení B-75 na doplňování vody do CAS 15/MAN jednotky PS Jilemnice. Dále se na místo zásahu dostavila JSDH obce Libštát s CAS 25/RTHP, která vytvořila dopravní vedení B-75 v délce 60 metrů od nadzemního hydrantu na doplňování vody do CAS 32/T815 JSDH obce Studenec. Jednotka HZS LBK PS Semily se dostavila na místo zásahu s VEA/ ŠKODA Yeti ( velitel čety ) a PPLA/A 21 (protiplynový automobil – plnění tlakových lahví dýchací techniky). Velení na místě zásahu převzal velitel čety jednotky PS Semily od velitele družstva jednotky PS Jilemnice a zřídil štáb velitele zásahu. Pět pohřešovaných osob bylo po nalezení průzkumnými skupinami vyvedeno nebo vyneseno mimo objekt. Po nalezení a „uhašení“ ohniska požáru bylo taktické cvičení ukončeno. Hasičské jednotky provedly úklid použitého vybavení. Následoval nástup hasičských jednotek, kde bylo provedeno vyhodnocení taktického cvičení. Po nástupu se členové hasičských jednotek seznámili s výrobními a skladovacími prostory firmy. Poté se hasičské jednotky vrátily zpět na základny.