Datum :                               15. července 2015 Místo zásahu :                   Jilemnice – autobusové nádraží Druh zásahu :                     Požár autobusu       Vyhlášení poplachu :         08.43 hod. Výjezd k zásahu :               08.47 hod. Příjezd k zásahu :               08.55 hod. Odjezd na základnu :         09.12 hod. Návrat na základnu :           09.23 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3 Činnost jednotky : KOPIS HZS LBK vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár autobusu v Jilemnici ul. Žižkova na autobusovém nádraží. JSDH obce Studenec vyjela k zásahu s vozidlem CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3, na základně zůstalo v záloze vozidlo DA 12/A 31 v počtu 1 + 4. Při příjezdu JSDH obce Studenec se již na místě zásahu nacházela jednotka HZS LBK PS Jilemnice s vozidly CAS 15/MAN a CAS 32/T 815. Jednalo se o požár motorového prostoru autobusu KAROSA, který přijel na autobusové nádraží. Požár byl uhašen řidičem hořícího autobusu a ostatními řidiči autobusů pomocí 4 přenosných práškových hasících přístrojů před příjezdem hasičských jednotek. Jednotka PS Jilemnice provedla likvidaci uniklé motorové nafty z autobusu pomocí sorbentu. JSDH obce Studenec nezasahovala a byla odeslána velitelem zásahu zpět na základnu.