Ve čtvrtek 08. dubna 2010 se konala od 17.00 hodin pravidelná odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 15.04.2010. Odborná příprava byla zahájena na parkovišti před hasičárnou ve Studenci, kde si členové jednotky zopakovali uložení výbavy v zásahových vozidlech. Následovalo probrání témat komunikace v jednotce PO, možné způsoby spojení, pravidla komunikace a signály, kontroly provozuschopnosti věcných prostředků požární ochrany. Poté se jednotka přesunula s vozidly CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 do kamenolomu v areálu firmy Zetka Strážník a.s. Studenec, kde u vodní plochy v těžební jámě pokračovala odborná příprava praktickým výcvikem. Členové jednotky vytvořili od CAS 32/T 815 dopravní hadicové vedení B a od rozdělovače 2 proudy C. Dále bylo prováděno doplňování vody do CAS 32/T 815 pomocí přenosné stříkačky PS 12, plovoucího čerpadla MACXIMUM, přenosného čerpadla HERON EPH 80 a elektrického ponorného čerpadla poháněného elektrocentrálou z vozidla DA 12/A 31. Od výše jmenovaných přenosných čerpadel byly tvořeny dopravní vedení B a proudy C. Dále si členové jednotky zopakovali použití přenosných reflektorů napojených na elektrocentrálu. Na závěr výcviku bylo provedeno čerpání vody a doplňování vody do CAS 32/T 815 pomocí ejektoru. Během výcviku probíhala komunikace mezi členy jednotky pomocí přenosných radiostanic HYT TC 700. Vycvik 08.04.2010 : Vycvik 15.04.2010 :