Datum :                              06. srpna 2015 Místo zásahu :                   Roztoky u Jil. směr ZD Kruh                         Druh zásahu :                     Požár balíků slámy na louce       Vyhlášení poplachu :          21.48 hod. Výjezd k zásahu :                21.53 hod. Příjezd k zásahu :               22.04 hod. Odjezd na základnu :         23.14 hod. Návrat na základnu :           23.32 hod. Technika + počet hasičů :   CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3                                                 DA 12/A 31 v počtu 1 + 5                                                       Činnost jednotky : KOPIS HZS LBK vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár neznámého objektu v Roztokách u Jilemnice směrem k zemědělskému družstvu v Kruhu. Oznamovatel viděl v dálce záři od požáru. JSDH obce Studenec vyjela k zásahu s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Při příjezdu se na místě zásahu nacházela jednotka HZS LBK PS Jilemnice s CAS 15/MAN a CAS 32/T 815, JSDH obce Roztoky u Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ a JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ. Jednalo se o požár 18 ks balíků lisované slámy srovnaných ve dvou vrstvách na louce vedle místní komunikace vedoucí z Roztok u Jilemnice přes zemědělské družstvo do Kruhu u Jilemnice. Požár se nacházel pod elektrickým vedením vysokého napětí, na místo zásahu byla povolána pohotovost ČEZ. Ve vzdálenosti asi 6 metrů od požáru byly uskladněny další balíky slámy. Od CAS 15/MAN jednotky PS Jilemnice byly na hašení požáru a ochranu dalších balíků slámy nasazeny dva proudy C-52. Proudy C-52 byly postupně přepojovány na další cisterny. Hořící balíky slámy byly rozebírány pomocí kopáčů a dohašovány. Po provedení likvidace požáru se hasičské jednotky vrátily na základny.