V sobotu 08. května 2010 se naše jednotka účastnila společného výcviku s SDH Žďár u Staré Paky. Tématem výcviku byla dálková doprava vody hadicemi z rybníčku v centru obce Žďár po silnici na Nový Svět ve vzdálenosti asi 400 metrů směrem na Studenec. O tuto spolupráci byl požádán velitel JSDH obce Studenec velitelem SDH Žďár u Staré Paky Standou Votočkem. Členové JSDH obce Studenec byli o výcviku informováni SMS zprávou, ale jelikož se ve zprávě psalo, že se jedná o dobrovolnou akci, byla účast opravdu hojná a to přesně 4 členové jednotky. Z tohoto důvodu jsme ponechali vozidlo DA 12/A 31 na základně a v 17.30 hodin vyjeli s vozidlem CAS 32/T 815 do Žďáru u Staré Paky. Na začátku výcviku provedli hasiči ze Žďáru zkoušku přenosných stříkaček PS 12 a PS 8. Na stroji PS 12 byla zjištěna závada na sání, nepodařilo se nasát vodu, proto byla k dopravě vody hadicemi použita léty osvědčená stříkačka PS 8. JSDH obce Studenec odjela s CAS 32/T 815 na Nový Svět, kde bylo od vozidla vytvořeno dopravní vedení B, rozdělovač a 3 proudy C-52. Obsluhu proudů zajistily místní děti, kterým se tato činnost opravdu líbila. Od stroje PS 8 vytvořili žďárští hasiči dopravní vedení B-75 po silnici v délce 400 metrů na doplňování vody do CAS 32/T 815. Dopravní hadicové vedení stačilo doplňovat vodu do cisterny při stříkání 3 proudy C-52, po výstřiku z lafetové proudnice a doplnění vody do cisterny byla doprava vody ukončena. Po úklidu použitého vybavení jsme se přesunuli k hasičské zbrojnici, kde probíhalo posezení místních hasičů a obyvatel obce při vynikajícím guláši bratří Sádků. Po občerstvení jsme se vrátili ve 21.15 hodin zpět do Studence.