V termínech 14.05 a 15.05.2010 byl proveden praktický výcvik nositelů dýchací techniky JSDH obce Studenec. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Výcvik proběhl v hasičárně ve Studenci. Tématem výcviku bylo hašení požáru a vyhledávání osob v suterénu budovy. Jelikož není možné pro výcvik provést zakouření objektu, bylo provedeno zalepení zorníků ochranné masky pomocí plastového sáčku a lepící pásky. Přes plastový sáček byla nulová viditelnost, čímž byly vytvořeny podmínky jako při zásahu v silně zakouřeném objektu. Výcvik prováděli členové jednotky po dvou nebo třech ve skupinách a zbylí hasiči dělali figuranty v suterénu hasičárny. Od CAS 32/T 815 byl vytvořen proud C-52 po schodišti do suterénu, kde průzkumná skupina vyhledala dvě osoby a provedla jejich postupné vynesení po schodišti mimo objekt hasičárny. Po vyčerpání vzduchu z tlakových lahví dýchacích přístrojů byl výcvik ukončen a na závěr provedli členové jednotky v hasičárně výměnu tlakových lahví dýchacích přístrojů.