Datum :                               26. srpna 2015 Místo zásahu :                   Jilemnice ul. Branská č.p. 597                       Druh zásahu :                   Požár kůlny - dílny Vyhlášení poplachu :           12.31 hod. Výjezd k zásahu :               12.36 hod. Příjezd k zásahu :               12.43 hod. Odjezd na základnu :         13.03 hod. Návrat na základnu :           13.13 hod. Technika + počet hasičů :   CAS 32/T 815 v počtu 1 + 2                                                Osob. vozidlo v počtu 1 + 1                                                       Činnost jednotky : KOPIS HZS LBK vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár kůlny vedle obytného domu v Jilemnici ul. Branská č.p. 597. JSDH obce Studenec vyjela k zásahu s CAS 32/T 815 v počtu 1 + 2 a soukromým osobním vozidlem v počtu 1 + 1 ( na vozidlo DA 12/A 31 nebyl řidič ). Při příjezdu se na místě zásahu nacházela jednotka HZS LBK PS Jilemnice s CAS 15/MAN a JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ. Jednalo se o požár objektu 8 x 10 metrů s ocelovou konstrukcí, na které byla krytina z vlnitých asfaltových desek. Objekt sloužil jako dílna a sklad materiálu. Požárem byla zasažena asi čtvrtina objektu. První zásah provedli obyvatelé domu pomocí několika přenosných hasících přístrojů a vody ze zahradní hadice. Jednotka PS Jilemnice nasadila na likvidaci požáru proud C-52 od CAS 15/MAN, JSDH obce Jilemnice provedla doplnění vody z CAS 25 K/LIAZ hadicovým vedením B-75 do CAS 15/MAN. Vlivem požáru došlo v objektu k výbuchu kanystru s pohonnými hmotami, několik kanystrů a svářecí agregát s tlakovou nádobou na CO2 byly vyneseny mimo objekt. Likvidace požáru byla provedena před příjezdem JSDH obce Studenec, jednotka nezasahovala. Po provedení závěrečného průzkumu se hasičské jednotky vrátily na základny.