Ve čtvrtek 03. září 2015 se konala od 16.30 hodin pravidelná odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 10.09.2015. Odborná příprava byla zahájena na parkovišti před hasičárnou ve Studenci, kde si členové jednotky zopakovali uložení výbavy v zásahových vozidlech. Poté se jednotka přesunula s vozidly CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 + PPS 12 do Žďáru u Staré Paky k rybníčku vedle silnice u domu č.p. 14. Tématem výcviku byla dálková doprava vody hadicemi a zřízení čerpacího stanoviště u vodního zdroje. Na vodní plochu rybníčku byla nasazena přenosná motorová stříkačka PS 12, od které členové jednotky vytvořili po silnici hadicové dopravní vedení B-75 v délce 140 metrů před budovu bývalé školy č.p. 53. Hadicové vedení bylo napojeno na druhou přenosnou motorovou stříkačku PS 12, od které bylo vytvořeno hadicové dopravní vedení B-75 v délce 160 metrů na louku za domem č.p. 55, rozdělovač a dva proudy C-52. Poté bylo na vodní plochu nasazeno plovoucí motorové čerpadlo MACXIMUM a přes hadici B-75 v délce 20 metrů bylo napojeno na přenosnou motorovou stříkačku PS 12, od které již bylo vytvořeno hadicové vedení B-75 v délce 300 metrů s rozdělovačem a dvěma proudy C-52. Stejným způsobem, jako plovoucí motorové čerpadlo MACXIMUM, bylo nasazeno motorové čerpadlo HERON EPH 80. Tento způsob dopravy vody je možné použít v místech, kde není možné donést 200 kg vážící přenosnou motorovou stříkačku PS 12 až těsně k vodnímu zdroji. Po zkoušce přenosného motorového čerpadla RB 80 bylo provedeno doplňování vody do CAS 32/T 815 pomocí ejektoru, kdy hadicová vedení vedla přes silnici. Členové jednotky položili na komunikaci hadicové přejezdové můstky a prováděli řízení silničního provozu. Po provedení úklidu použitého vybavení se jednotka vrátila na základnu. Teoretická část odborné přípravy probíhala v hasičské zbrojnici, kde byla probrána témata: Nastupování do vozidla a vystupování z vozidla při výjezdu jednotky PO, Připojování přívěsů a Organizace místa zásahu.