V úterý 08. června 2010 od 08.00 hodin organizovala Základní škola Studenec ve spolupráci s Českým červeným křížem Liberec branný den pro žáky 6. až 9. ročníku. Žáci obcházeli v pětičlenných skupinách jednotlivá stanoviště, kde plnili různé úkoly – poskytování první pomoci, orientace v terénu, střelba ze vzduchovky, dopravní značky, požární ochrana a další. Součásti akce byla i přednáška MuDr. Karáska o poskytování první pomoci při běžných úrazech. Stanoviště studeneckých hasičů se nacházelo na louce za hasičskou zbrojnicí. Tři členové JSDH obce Studenec připravili pro žáky školy dva úkoly. První úkol, který musela každá skupina splnit, spočíval ve vytvoření hadicového vedení od rozdělovače ze dvou hadic C-52 o délce 10 metrů a proudnice. Hadicové vedení bylo zavodněno a vodním proudem shozeny plechovky z dřevěné lavičky. Při plnění druhého úkolu si každá skupina vyzkoušela použití ručních hasicích přístrojů. Celkem bylo použito 25 kusů vyřazených vodních a práškových hasicích přístrojů. Akce byla úspěšně zakončena před 13 hodinou, kdy žáci využili dvou proudů C-52 od rozdělovače na našem stanovišti a po zhruba 10-ti minutovém boji se vraceli zpět do školy totálně promočení. Jelikož nám počasí mimořádně přálo, tak to zase nebyl tak velký problém.