Ve čtvrtek 10. června 2010 se konala od 17.00 hodin odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 17.06.2010. Teoretická část školení probíhala v hasičárně ve Studenci. Byla probrána témata týkající se zásad bezpečné a defenzivní jízdy pro jízdu vozidlem uplatňujícím právo přednostní jízdy. Dále se členové jednotky seznámili s Vyhláškou č. 23/2008 Sb. o technických podmínkách požární ochrany staveb a posledním tématem byly požárně bezpečnostní zařízení, jejich druhy a funkce. Praktická část odborné přípravy, která byla zaměřena na práce ve výškách, probíhala na vnějším požárním schodišti Základní školy ve Studenci. Při výcviku byly procvičeny základní lanové techniky, uzly, sebejištění, pracovní polohování, slaňování, jištění a spouštění osob a materiálu, povely a signály používané při práci ve výškách.