V pátek 25. června 2010 probíhal ve studenecké hasičské zbrojnici den otevřených dveří. V dopoledních hodinách od 08.00 do 12.00 hodin byla akce určena pro Základní školu a Mateřskou školku Studenec a odpoledne od 13.00 do 19.00 hodin pro veřejnost. Ze Základní školy navštívili naši akci postupně žáci 1. až 5. ročníku a z Mateřské školky tři třídy dětí. Za dopoledne se ve studenecké hasičárně vystřídalo téměř 170 dětí. Technika, kterou je hasičská jednotka vybavena, byla vystavena na parkovišti před hasičárnou. Občané se mohli seznámit s vybavením zásahových vozidel, s ochrannými pomůckami, které hasiči používají při zásahu a byly jim zpřístupněny i prostory hasičské zbrojnice. Členové jednotky seznámili přítomné s činností jednotky a předvedli praktické ukázky použití zásahových oděvů, přileb, dýchacích přístrojů a dalšího vybavení jednotky. Přítomné děti si vše vyzkoušely a také si zastříkaly pomocí proudu C-52 od hydrantu. Počasí nám letos mimořádně přálo, na rozdíl od minulých let a slunečné počasí mělo zřejmě vliv i na vyšší účast veřejnosti na této akci.