V únoru roku 2015 byly zahájeny stavební úpravy prostorů v hasičárně ve Studenci, které užívá JSDH obce Studenec. Jelikož byly dokoupeny osobní ochranné prostředky pro všechny členy výjezdové jednotky ( zásahové oděvy, obuv, přilby, rukavice atd.), bylo potřeba zřídit šatnu, kde by měli členové jednotky věci uložené a před výjezdem k zásahům, na výcvik atd. by se zde mohli ustrojit. Financování stavebních úprav bylo dohodnuto se členy obecní rady a poté i obecní radou schváleno - materiál a vybavení bylo financováno z obecního rozpočtu a většinu prací prováděli zdarma členové jednotky. Nejprve probíhaly bourací práce, odstranění keramických obkladů stěn a oškrábání staré malby ze stěn a stropů. Poté provedl p. Prokeš Ladislav instalaci nových rozvodů vody, topení a odpadů. Nové rozvody elektrického proudu nainstalovali členové jednotky Luboš Link a David Magoč. Po oštukování stěn a stropů provedli Jiří Vancl a Josef Vancl st. nalepení obkladů stěn a na podlahy byla nalepena nová dlažba. Stěny a strop byly vybíleny a po provedení úklidu provedl Vancl Marek montáž vybavení šatny. Akce byla dokončena v říjnu 2015 a dopadlo to jako vždy. Prvotní nadšení, kdy se na brigádách střídalo 6 až 8 členů jednotky, postupně opadlo a ke konci šatnu dodělávali 2 až 3 členové. Celkem bylo na stavebních úpravách odpracováno zhruba 850 hodin, někteří členové jednotky odpracovali přes 100 hodin, někteří méně a někdo ani hodinu. Na fotografiích je vidět původní stav před zahájením stavebních úprav, průběh stavebních úprav a konečný stav po zprovoznění nových prostorů výjezdové jednotky. Ke zveřejnění článku a fotografií s několika měsíčním zpožděním došlo tím, že člen jednotky Vancl Marek od listopadu roku 2015 sliboval napsání článku, ale nenašel jsem způsob, jak ho donutit slib splnit.

VANCL Josef - velitel JSDH obce Studenec