Ve dnech 27.01., 29.01. a 05.02.2016 proběhl praktický výcvik členů JSDH obce Studenec, kteří jsou oprávněni používat motorové řetězové pily STIHL 026 a STIHL MS 271, kterými je jednotka vybavena. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Při výcviku byly zopakovány zásady bezpečnosti práce, obsluha a údržba pily a taktické postupy při používání motorové řetězové pily. Výcvik probíhal v obecním lesním porostu v Zálesní Lhotě směrem na Dolní Brannou ke „Svaté Starostě“. Jedná se o obecní lesní porost, kde probíhá těžba dřeva, kterou provádí správce obecních lesů p. Mečíř Petr. Tímto mu chceme poděkovat, že nám umožnil provedení výcviku. Doprava na místo výcviku byla zajištěna vozidlem DA 12/A 31. Členové jednotky odvětvovali poražené stromy a klády rozřezali na určené délky. Po ukončení výcviku se jednotka vrátila s DA 12/A 31 na základnu.