Datum :                               06. dubna 2016     Místo zásahu :                   Studenec č.p. 317 - firma Tessitura Monti Cekia s.r.o. Druh zásahu :                     Taktické cvičení Vyhlášení poplachu :         15.07 hod.   Výjezd k zásahu :               15.13 hod. Příjezd k zásahu :               15.15 hod. Odjezd na základnu :         16.39 hod. Návrat na základnu :           16.42 hod. Technika + počet hasičů :  CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3                                                DA 12/A 31 v počtu 1 + 5                                                       Taktického cvičení se zúčastnily hasičské jednotky :
  • HZS LBK PS Jilemnice CAS 15/MAN
  • HZS LBK PS Semily VEA/ ŠKODA Yeti, CAS 30/T 815-7, PPLA/A 21
  • HZS KHK PS Vrchlabí CAS 24/T 815
  • JSDH obce Studenec CAS 32/T 815, DA 12/A 31
  • JSDH obce Jilemnice CAS 25 K/LIAZ
  • JSDH obce Roztoky u Jilemnice CAS 25 K/LIAZ
  • JSDH obce Dolní Kalná CAS 25 K/LIAZ
  • JSDH obce Poniklá CAS 25 K/LIAZ
  • JSDH obce Vítkovice CAS 32/T 148
  • JSDH obce Pecka CAS 30/T 815
  • JSDH obce Stará Paka CAS 25/RTHP
Průběh taktického cvičení : KOPIS HZS LBK vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, taktické cvičení - „požár“ ve firmě Tessitura Monti Cekia s.r.o. Studenec č.p. 317. Námětem cvičení byla likvidace požáru v přízemní výrobní a skladovací hale s půdorysem 70 x 30 metrů. Ve výrobní části haly se nacházejí textilní stroje, dále je zde oddělení vzorkovny a skladovací prostory hotových textilních výrobků. Ohnisko „požáru“ se nacházelo v prostoru vzorkovny. Cvičení proběhlo bez použití vody. Před příjezdem hasičských jednotek byl v areálu firmy vyhlášen požární poplach a proběhla evakuace zaměstnanců z výrobních a skladovacích prostorů haly. Šest zaměstnanců firmy bylo pohřešovaných a zůstali uvnitř haly. Hasičské jednotky postupně nasadily od cisteren 7 proudů C-52 v dýchacích přístrojích do prostoru výrobní a skladovací haly na vyhledávání pohřešovaných osob a nalezení ohniska požáru. Na rybník v areálu firmy byl nasazen stroj PS 12, od kterého byla vytvořena dvě dopravní hadicová vedení B-75 na doplňování vody do cisteren na místě zásahu. Šest pohřešovaných osob bylo po nalezení průzkumnými skupinami vyvedeno nebo vyneseno mimo objekt. Po nalezení a „uhašení“ ohniska požáru bylo taktické cvičení ukončeno. Hasičské jednotky provedly úklid použitého vybavení. Následoval nástup hasičských jednotek, kde bylo provedeno vyhodnocení taktického cvičení. Po nástupu se členové hasičských jednotek seznámili s výrobními a skladovacími prostory firmy. Poté se hasičské jednotky vrátily zpět na základny.