Datum :                               21. dubna 2016 Místo zásahu :                   Zálesní Lhota č.p. 104                       Druh zásahu :                   Technická pomoc Vyhlášení poplachu :           17.26 hod. Výjezd k zásahu :               17.28 hod. Příjezd k zásahu :               17.34 hod. Odjezd na základnu :         17.44 hod. Návrat na základnu :           17.57 hod. Technika + počet hasičů :   CAS 32/T 815 v počtu 1 + 2                                                  DA 12/A 31 v počtu 1 + 6                                                       Činnost jednotky : KOPIS HZS LBK vyhlásilo poplach JSDH obce Studenec, násilné otevření vchodových dveří rodinného domu v Zálesní Lhotě č.p. 104, podezření na úmrtí. JSDH obce Studenec se nacházela na cestě do kamenolomu firmy Zetka Strážník a.s. Studenec, kam jela na praktický výcvik členů jednotky. Jednotka vyjela k zásahu s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Na místě zásahu se nacházel oznamovatel události, který sdělil, že okna domu jsou zavřená, dveře zamknuté s klíčem v zámku z vnitřní strany a majitele domu delší dobu nikdo neviděl. Jednotka HZS LBK PS Jilemnice se na místo zásahu dostavila s CAS 15/MAN a provedla násilné otevření vchodových dveří domu rozlomením zámkové vložky FAB. Poté byl proveden průzkum domu, majitel byl nalezen bez známek života. Na místo zásahu se dostavila ZZS Jilemnice, lékař u osoby konstatoval smrt. JSDH obce Studenec byla velitelem zásahu odeslána na základnu, jednotka odjela zpět na místo výcviku.