Datum :                              26. dubna 2016 Místo zásahu :                   Martinice v Krk. před č.p. 144               Druh zásahu :                     Požár nákladního vozidla Vyhlášení poplachu :           04.19 hod. Výjezd k zásahu :               04.24 hod. Příjezd k zásahu :               04.26 hod. Odjezd na základnu :         04.46 hod. Návrat na základnu :           04.50 hod. Technika + počet hasičů :   CAS 32/T 815 v počtu 1 + 2                                                  DA 12/A 31 v počtu 1 + 2                                                       Činnost jednotky : KOPIS HZS LBK vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár nákladního vozidla na silnici v Martinicích v Krkonoších směrem na Studenec „U Straníkovy vily“. Jednotka vyjela k zásahu s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Při příjezdu JSDH obce Studenec se na místě zásahu nacházela jednotka HZS LBK PS Jilemnice s RZA-NISSAN Patrol a CAS 15/MAN. Jednalo se o požár nákladního vozidla T 815 s návěsem naloženým kládami. Požárem byl zasažen motorový prostor vozidla. První zásah provedl řidič vozidla pomocí přenosného hasícího přístroje. Jednotka PS Jilemnice nasadila na likvidaci požáru vysokotlaký proud od RZA-NISSAN Patrol a v záloze byl připravený vysokotlaký proud od CAS 15/MAN. Po sklopení kabiny nákladního vozidla byl požár motorového prostoru uhašen. Dále se na místo zásahu dostavila JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ a JSDH obce Martinice v Krkonoších s DA 12/GAZelle. Policie ČR OO Jilemnice prováděla řízení silničního provozu na místě zásahu kyvadlově v jednom jízdním pruhu. Po provedení likvidace požáru se hasičské jednotky vrátily na základny.