Ve středu 18. srpna 2010 v 07.45 hodin vyjela JSDH obce Studenec s DA 12/A 31 + PPS 12 a VW Transporter v počtu 1 + 7 do obce Bílý Kostel nad Nisou pomáhat při odstraňování následků povodně ze dne 07. srpna 2010. Výjezd nahlášen radiostanicí na OPIS ÚO Semily. Na poskytnutí pomoci se telefonicky dohodl starosta obce Studenec Jiří Ulvr se starostou obce Bílý Kostel nad Nisou Jiřím Formánkem. Jednotka měla odčerpávat vodu z území obce, ze sklepů obytných domů a studní. Výjezdu se účastnili členové jednotky: Vancl Josef ml., Vancl Marek, Hák Vilém, Mečíř Petr, Chrtek Tomáš a tři nečlenové jednotky Hák Josef ml., Horáček Stanislav a Votoček Stanislav ( SDH Žďár u St. Paky). Jednotka dorazila do obce Bílý Kostel nad Nisou v 09.10 hodin k Základní škole, kde probíhalo rozdělení práce pro hasičské jednotky a dobrovolníky. Velitel JSDH obce Studenec nahlásil veliteli zásahu techniku a počet osob v jednotce. Velitel zásahu oznámil veliteli jednotky, že v obci již není potřeba odčerpávat vodu ze sklepů a studní, a že jednotka bude nasazena na odklízení naplaveného dřeva, vyvrácených a zlomených stromů a keřů okolo koryta řeky Lužická Nisa směrem na Chrastavu proti proudu nad posledním domem v obci č.p. 123. Jednotka odjela s vozidly DA 12/A 31 a VW Transporter na místo určení. Přívěs PPS 12 byl odpojen na parkovišti před Základní školou. Pomocí motorové řetězové pily bylo řezáno naplavené dřevo a poráženy vyvrácené a zlomené keře a stromy okolo koryta řeky Lužická Nisa a přilehlých loukách. Silnější kusy dřeva a kmeny stromů byly řezány na metrové kusy a rovnány na hromady na břehu řeky. Větve a drobné naplavené dřevo byly páleny na třech ohništích na louce vedle řeky. Ve 12.30 hodin odjela  JSDH obce Studenec vozidlem VW Transporter na oběd do Mateřské školky v obci Bílý Kostel nad Nisou. Po obědě jednotka pokračovala ve stejné činnosti jako dopoledne. Na místo zásahu se dostavil traktor s přívěsem, na který bylo nakládáno nařezané dřevo a to bylo postupně odváženo z místa zásahu. V 18.30 hodin velitel JSDH obce Studenec nahlásil osobně veliteli zásahu ukončení činnosti a jednotka odjela na večeři do Mateřské školky v obci Bílý Kostel nad Nisou. V19.25 hodin odjíždí JSDH obce Studenec zpět na základnu a ve 21.10 hodin se JSDH obce Studenec vrátila na základnu.