Ve čtvrtek 21. dubna 2016 a ve čtvrtek 28. dubna 2016 se konala od 17.00 hodin odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Odborná příprava byla zahájena na parkovišti před hasičárnou ve Studenci, kde si členové jednotky zopakovali uložení výbavy v zásahových vozidlech. Poté se jednotka přesunula s vozidly CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 do kamenolomu v areálu firmy Zetka Strážník a.s. Studenec. Členové jednotky se rozdělili do tříčlenných skupin a vytvořili od CAS 32/T 815 dopravní hadicové vedení B-75 a od rozdělovače 2 proudy C-52. Každý proud C-52 tvořila jedna skupina. Proudy C-52 byly vedeny po železném schodišti na drtič kamene, po železných stabilních žebřících a po čtyřdílném nastavovacím žebříku na lávky pásových dopravníků a na násypky s kamením. Tříčlenné skupiny se postupně vystřídaly při tvoření proudů C-52. Po úklidu použitého vybavení se jednotka přemístila s vozidly k vodní ploše v těžební jámě, kde byl proveden výcvik s čerpadly ve výbavě jednotky – CAS 32/T 815, přenosná motorová stříkačka PS 12, plovoucí motorové čerpadlo MACXIMUM, motorové čerpadlo HERON EPH 80 a motorové čerpadlo RB 80. Dále byl proveden výcvik s elektrocentrálou EC 4000 s elektrickými ponornými čerpadly a přenosnými reflektory. Během výcviku probíhala komunikace mezi členy jednotky pomocí přenosných radiostanic HYT TC 700. Po návratu do hasičárny byla na závěr probrána teoretická témata dle plánu odborné přípravy.