Datum : 22. srpna 2010 Místo zásahu : Studenec pole směr Horka u St. Paky Druh zásahu : Požár lisu na slámu JD 590 Vyhlášení poplachu : 10.52 hod. Výjezd k zásahu : 10.55 hod. Příjezd k zásahu : 10.57 hod. Odjezd na základnu : 12.04 hod. Návrat na základnu : 12.08 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 1

Osobní vozidlo v počtu 1 + 2

Činnost jednotky : OPIS ÚO Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár traktoru na poli ve Studenci vedle čerpací stanice pohonných hmot SHELL. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o požár lisu na válcové balíky John Deere 590, který je celý zasažený požárem. Řidiči traktoru se podařilo, poté co v lisu při balíkování slámy zpozoroval požár, odpojit hořící lis od traktoru a s traktorem odjet do bezpečné vzdálenosti. Poté se pokoušel hasit požár pomocí dvou přenosných hasících přístrojů, což se mu již nepodařilo. K rozšíření požáru na strniště a řádky slámy nedošlo. JSDH obce Studenec vytvořila od CAS 32/T 815 proud C-52 na hašení hořícího lisu. Dále se na místo zásahu dostavila jednotka PS Jilemnice s CAS 15/MAN a JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ. Další tři členové JSDH obce Studenec se na místo zásahu dostavili soukromým osobním vozidlem Renault Megane, jelikož se pro zajištění výjezdu vozidla DA 12/A 31 nedostavil řidič. Po závěrečném průzkumu místa zásahu provedla JSDH obce Studenec prolití strniště a řádků slámy v okolí lisu vodou pomocí proudu C-52. Poté bylo místo zásahu předáno majiteli a JSDH obce Studenec se vrátila na základnu.