V termínech 27.08 a 28.08.2010 byl proveden praktický výcvik nositelů dýchací techniky JSDH obce Studenec. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Výcvik proběhl v hasičárně ve Studenci. Po provedení uživatelské kontroly dýchacího přístroje a nasazení ochranné masky s dýchacím přístrojem se nejprve členové jednotky rozdýchali na parkovišti před hasičárnou. Poté si opakovaným výstupem po schodišti v hasičárně vyzkoušeli použití dýchacího přístroje při plné fyzické zátěži a na závěr následovala procházka po cestě za hasičárnou. Po vyčerpání vzduchu z tlakových lahví dýchacích přístrojů byl výcvik ukončen a členové jednotky provedli v hasičárně výměnu tlakových lahví dýchacích přístrojů.