Ve čtvrtek 02. září 2010 se konala od 17.00 hodin pravidelná odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 09.09.2010. Teoretická část odborné přípravy probíhala v hasičské zbrojnici, kde byli členové jednotky seznámeni s Nařízením vlády č. 91/2010 Sb. o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv. Dále bylo probráno téma Úkoly jednotek PO na úseku ochrany obyvatelstva a civilní ochrany. Praktický výcvik se konal u rybníka „Kameňák“ za továrnou „TEXLEN“ ve Studenci, kam se jednotka přesunula s vozidly CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 + PPS 12. Tématem výcviku byla dálková doprava vody cisternami a hadicemi, zřízení čerpacího stanoviště u vodního zdroje a obsluha a použití nadzemních a podzemních hydrantů.