Datum :                               27. května 2016 Místo zásahu :                   Jilemnice „Na Hraběnce“                     Druh zásahu :                     Dohašení ohniště v lese Vyhlášení poplachu :           21.44 hod. Výjezd k zásahu :               21.49 hod. Příjezd k zásahu :               21.57 hod. Odjezd na základnu :         22.18 hod. Návrat na základnu :           22.35 hod. Technika + počet hasičů :   CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3                                                  DA 12/A 31 v počtu 1 + 3                                                       Činnost jednotky : KOPIS HZS LBK vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár v lesním porostu v Jilemnici místní části Spořilov směr Mříčná „Na Hraběnce“. JSDH obce Studenec vyjela k zásahu s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Při příjezdu se již na místě zásahu nacházela jednotka HZS LBK PS Jilemnice s CAS 15/MAN a CAS 32/T 815, JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ. V lesním porostu nebylo viditelné plamenné hoření, po provedení průzkumu lesního porostu bylo nalezeno částečně uhašené ohniště o průměru 1 metr ve vzdálenosti asi 150 metrů od asfaltové komunikace. Na místě se nenacházely žádné osoby, okolo ohniště ležely lahve od piva a dalších nápojů. Dohašení ohniště bylo provedeno pomocí vědra s vodou. Poté se hasičské jednotky vrátily na základny.