V pátek 17. června 2016, v úterý 21. června 2016 a v pátek 01. července 2016 probíhal výcvik členů JSDH obce Studenec, kteří jsou nositeli dýchací techniky. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Výcvik probíhal ve Studenci za hasičskou zbrojnicí, vozidla CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 byla odstavena na cestě pod kopcem k vodojemům. Výcvik byl zaměřen na fyzickou zátěž při hašení lesního porostu v nepřístupném terénu. Po seznámení s programem výcviku byly vytvořeny skupiny po 3 hasičích - 2 hasiči s dýchacím přístrojem + strojník CAS 32/T 815. Každý účastník výcviku provedl uživatelskou kontrolu dýchacího přístroje před použitím. Po ustrojení do zásahových oděvů, přileb, rukavic a nasazení dýchacích přístrojů vytvořila skupina hasičů od CAS 32/T 815 proud C-52 v délce 180 metrů po cestě k lesnímu porostu a poté lesní cestou do kopce k vodojemům, převýšení asi 20 metrů. Dodýchání zbylého vzduchu z tlakové lahve dýchacího přístroje bylo provedeno během balení hadicového vedení. Výcvik byl prováděn s použitím vody a komunikace mezi hasiči probíhala pomocí přenosných radiostanic. Po sbalení použitého vybavení se jednotka vrátila na základnu.