Ve čtvrtek 05. června 2008 se konal od 17.00 hodin praktický výcvik členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit proběhl ve čtvrtek 12. června 2008. Výcvik byl zahájen na parkovišti před hasičárnou ve Studenci, kde si členové jednotky zopakovali uložení výbavy v zásahových vozidlech. Výcvik pokračoval za Základní školou ve Studenci, vozidla byla odstavena na parkovišti a členové jednotky tvořili různé varianty hadicových vedení po vnějším železném požárním schodišti na budově ZŠ. Velkou výhodou bylo to, že výcvik mohl probíhat s použitím vody a v případe rozpojení spojek hadic nebo jiného problému nevznikaly žádné škody na majetku. Dále byla zopakována obsluha a použití podzemních a nadzemních hydrantů. Poté se jednotka přesunula s technikou k rybníku „Kameňák“ za továrnou ve Studenci, kde probíhal výcvik s CAS 32/T 815, přenosnou stříkačkou PS 12, motorovým čerpadlem HERON, plovoucím čerpadlem MACXIMUM a elektrocentrálou EC 4000 s ponornými elektrickými čerpadly a přenosnými reflektory. Po ukončení výcviku se JSDH obce Studenec vrátila na základnu.