V pondělí 21.10.2013 vyrazili "Soptíci" na exkurzi do Jilemnice k hasičům. Do aut nasedlo 17 dětí. Jeli s námi jako řidiči Jirka Vancl a Vladimír Hamáček. Oba pracují jako profesionální hasiči v Jilemnici. Stali se tak našimi průvodci celou exkurzí. Exkurze začala venku. Z garáží vyjela všechna auta a my měli možnost do nich nahlédnout a seznámit se se vším, co v nich hasiči vozí. Velkým zážitkem byl pro děti žebřík. Hasiči nám ukázali do jak veliké výšky se dá vysunout. Bylo to opravdu vysoko, až se některým zatajil dech. Dále následovala prohlídka vnitřních prostor - spojovna, společenská místnost, tělocvična atd. A nakonec slíbený sjezd po tyči jako opravdoví hasiči. Sjely skoro všechny děti. Moc se jim to líbilo. Některé děti jely i několikrát, než se řeklo dost.

Děkujeme hasičům za zajímavé povídání a informace.

Vedoucí mladých hasičů "Soptíků": Miroslava Vanclová