Ve čtvrtek 31. října 2013 se konala od 17.00 hodin pravidelná odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 07.11.2013. Odborná příprava probíhala v klubovně hasičárny ve Studenci. Dle plánu odborné přípravy byla probrána témata týkající se poskytnutí poskytnutí předlékařské pomoci zraněným osobám. Školení připravil a provedl člen jednotky Vancl Marek a na doplnění výkladu jsme shlédli několik instruktážních filmů. Členové jednotky si zopakovali bezpečnost práce při poskytování první pomoci, zásady komunikace na tísňových telefonních linkách, orientační vyšetření osoby při poskytování první pomoci, poskytování první pomoci u život ohrožujících stavů, kardiopulmonální resuscitaci, polohování a transport zachraňované osoby. Dále byli členové jednotky proškoleni z metodických listů Bojového řádu jednotek PO: 5/D - Automobily s palivem CNG a LPG, 6/D - Automobily s hybridním pohonem, 47/P a 48/P - Požáry fotovoltaických elektráren a střešních konstrukcí s fotovoltaickými systémy, 45/P a 46/P - Plynárenská zařízení-plynovody, regulační stanice a těžební sondy.