V sobotu 16. listopadu 2013 odpoledne navštívili studeneckou hasičárnu mladí hasiči ze Žďáru u Staré Paky. Akci dohodl s velitelem JSDH obce Studenec velitel SDH Žďár u Staré Paky Standa Votoček. Mladí hasiči si nejprve prohlédli na parkovišti před hasičárnou výbavu vozidel CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Následovala projížďka vozidlem DA 12/A 31 okolo základní školy. Po svezení cisternou si děti zastříkaly na louce za hasičárnou proudem C-52 od cisterny a proběhla i ukázka stříkání lafetovou proudnicí. Velký úspěch měla u dětí komunikace pomocí přenosných radiostanic. Po prohlídce garáží a prostorů jednotky si mladí hasiči vyzkoušeli dýchací přístroje a nové únikové masky SPIROSCAPE.  Poté jsme se již rozloučili a dohodli další setkání na jaře ve Žďáru za teplejšího počasí, aby si děti mohly pořádně zastříkat vodou.