Datum : 26. listopadu 2013 Místo zásahu : Zálesní Lhota č.p. 30 Druh zásahu : Požár sazí v komíně bytového domu Vyhlášení poplachu : 17.14 hod. Výjezd k zásahu : 17.22 hod. Příjezd k zásahu : 17.28 hod. Odjezd na základnu : 18.58 hod. Návrat na základnu : 19.13 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3 Činnost jednotky : OPIS ÚO Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár sazí v komínovém tělese v bytovém domě v Zálesní Lhotě č.p. 30. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815. Na místě zásahu bylo zjištěno, že se jedná o požár sazí v komínovém tělese v bytovém domě o 2.NP se 6 byty, k rozšíření požáru mimo komínové těleso nedošlo. Po příjezdu jednotky HZS LBK PS Jilemnice s CAS 15/MAN provedly hasičské jednotky sražení hořících sazí v komíně pomocí vymetací růžice, saze byly vybrány z komínového tělesa vybíracími dvířky v suterénu objektu do plechové nádoby a vyneseny mimo objekt. Po vyčištění komínového tělesa bylo místo zásahu předáno domovníkovi se zákazem topení do doby, než komínové těleso zkontroluje odborná firma. Poté se jednotky vrátily na základny.