Datum :                             06. prosince 2013 Místo zásahu :                    Studenec č.p. 396                       Druh zásahu :                     Požár tlak. nádoby v rodin. domu Vyhlášení poplachu :          07.18 hod. Výjezd k zásahu :                07.25 hod. Příjezd k zásahu :                07.26 hod. Odjezd na základnu :          08.06 hod. Návrat na základnu :           08.08 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1+3           Činnost jednotky : OPIS ÚO Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár tlakové nádoby s propan-butanem v rodinném domě ve Studenci č.p. 396. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3, v záloze na základně zůstalo vozidlo DA 12/A 31 v počtu 1 + 3. Při příjezdu JSDH obce Studenec již na místě zasahovala jednotka HZS LBK PS Jilemnice s CAS 32/T 815. V kuchyni rodinného domu došlo k zahoření tlakové nádoby s propan-butanem 2 kg, na které byl namontován dvou hořákový vařič. Netěsností mezi tlakovou nádobou a vařičem došlo k úniku a vznícení plynu. Po neúspěšném pokusu o uhašení unikajícího plynu z tlakové nádoby pomocí vody a mokrého hadru vyhodili obyvatelé domu hořící tlakovou nádobu z balkonu před garáž, kde unikající plyn uhasili pomocí sněhu. Jednotka PS Jilemnice provedla ochlazení tlakové nádoby pomocí „sněhového“ hasicího přístroje. Průzkumem objektu bylo zjištěno, že k rozšíření požáru v kuchyni nedošlo a ani nebylo požárem poškozeno zařízení kuchyně. Dále se na místo zásahu dostavila JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ, kterou velitel zásahu odeslal zpět na základnu. JSDH obce Roztoky u Jilemnice byla odvolána OPIS ÚO Semily ještě před výjezdem k zásahu. Po předání místa zásahu majiteli se hasičské jednotky vrátily na základny.