V pondělí 20.10.2014 jsme se Soptíky (mladší děti) vyrazili do přírody. Sešli jsme se u hasičárny a vydali se na procházku po topografických značkách. Našli jsme jich v našem okolí opravdu hodně - mosty, kostel, louky, lesy, osamělé skály... Cesta nás vedla lesem po naučné stezce kolem základní školy. Na jedné zastávce jsme se občerstvili a zapojili se do hry Geocachink. Našli jsme ukrytou schránku nazývanou keška, kterou jsme otevřeli a našli v ní malý notýsek. Do notýsku jsme dali razítko SDH Studenec a Táňa Hamáčková dopsala název našeho spolku "Mladí hasiči Soptíci". Kešku jsme opět zavřeli a vrátili na své místo. Věřím, že se opět někam vydáme a budeme hledat další kešky, kterých je ve Studenci již mnoho. Na konci našeho putování dostali  Soptíci malou odměnu a někteří diplomy a velkou pochvalu za účast na podzimním kole hry Plamen.

Vedoucí mladých hasičů Soptíků: Miroslava Vanclová