Datum :                               28. října 2014 Místo zásahu :                   Vrchlabí Herlíkovice Druh zásahu :                     Dopravní nehoda Vyhlášení poplachu :         00000000 Výjezd k zásahu :               00000000 Příjezd k zásahu :               17.46 hod. Odjezd na základnu :         18.15 hod. Návrat na základnu :           18.37 hod.   Technika + počet hasičů :   CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3 Činnost jednotky : JSDH obce Studenec prováděla kondiční jízdy s vozidlem CAS 32/T 815. Ve Vrchlabí místní části Hořejší Vrchlabí ul. Horská naproti rekreačnímu zařízení EDEN byla jednotka zastavena řidičem osobního vozidla ŠKODA Octavia, který oznámil, že najel na překážku na silnici. došlo k poškození olejové vany motoru vozidla a k úniku motorového oleje na komunikaci. JSDH obce Studenec nahlásila událost mobilním telefonem na KOPIS Hradec Králové. Osobní vozidlo ŠKODA Octavia, jedoucí od Špindlerova Mlýna směrem na Vrchlabí, najelo na překážku na silnici - část brzdového kotouče z autobusu, došlo k proražení olejové vany motoru a k úniku motorového oleje na komunikaci v délce 90 metrů, šířka 5 až 10 cm. Pod osobním vozidlem se nacházela skvrna 1 x 1,5 metru. JSDH obce Studenec provedla zasypání uniklého motorového oleje na komunikaci pomocí sorbetu Vapex a prováděla zametání použitého sorbetu. Majitel osobního vozidla povolal na místo zásahu vozidlo odtahové služby a Policii ČR. Na místo zásahu se dále dostavila jednotka HZS KHK PS Vrchlabí s vozidlem CAS 24/3200/400-S2Z. Velení na místě zásahu převzal velitel jednotky PS Vrchlabí. Po příjezdu vozidla odtahové služby bylo havarované vozidlo naloženo na vozidlo odtahové služby a hasičské jednotky provedly likvidaci olejové skvrny, která se nacházela pod havarovaným vozidlem, pomocí sorbetu. Autobus, z kterého část brzdového kotouče odpadla, byl nalezen ve Vrchlabí místní části Hořejší Vrchlabí ul. Horská v autobusové zastávce naproti panelovému domu č.p. 423, vzdálenost od místa zásahu asi 1,5 km směrem na Vrchlabí. Autobus byl prázdny, na místě se nenacházely žádné osoby. Na levém předním kole autobusu byla poškozená pneumatika a chyběl brzdový kotouč. Po ukončení zásahu bylo místo zásahu předáno Policii ČR a hasičské jednotky se vrátily na základny.