Ve čtvrtek 16. dubna 2015 se konala od 17.00 hodin odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl v sobotu 18.04.2015 od 08.00 hodin..Odborná příprava byla zahájena na parkovišti před hasičárnou ve Studenci, kde si členové jednotky zopakovali uložení výbavy v zásahových vozidlech. Poté se jednotka přesunula s vozidly CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 do kamenolomu v areálu firmy Zetka Strážník a.s. Studenec. Členové jednotky se rozdělili do tříčlenných skupin a vytvořili od CAS 32/T 815 dopravní hadicové vedení B-75 a od rozdělovače 3 proudy C-52. Každý proud C-52 tvořila jedna skupina. První proud C-52 byl veden po železném žebříku na lávku násypek na kamení a odtud po lávce na pásovém dopravníku, druhý proud C-52 byl veden po lávce na pásovém dopravníku od drtiče kamene na násypku kamení a třetí proud C-52 byl veden po čtyřdílném nastavovacím žebříku na lávku na násypce kamení. Tříčlenné skupiny se postupně vystřídaly při tvoření proudů C-52. Po úklidu použitého vybavení se jednotka přemístila s vozidly k vodní ploše v těžební jámě, kde byl proveden výcvik s čerpadly ve výbavě jednotky – přenosná motorová stříkačka PS 12, plovoucí motorové čerpadlo MACXIMUM, motorové čerpadlo HERON EPH 80 a motorové čerpadlo RB 80. Dále byl proveden výcvik s elektrocentrálou EC 4000 s elektrickými ponornými čerpadly a přenosnými reflektory. Během výcviku probíhala komunikace mezi členy jednotky pomocí přenosných radiostanic HYT TC 700. Po návratu do hasičárny byla na závěr probrána teoretická témata : Obsluha, údržba a kontrola prostředků technické služby, Údržba osobních ochranných prostředků ve vybavení jednotky a Obsluha přidělených spojových prostředků.