Ve čtvrtek 15. října 2015 se konala od 17.00 hodin pravidelná odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 22. října 2015. Odborná příprava probíhala v klubovně hasičárny ve Studenci. Hlavním tématem bylo poskytnutí první předlékařské pomoci - bezpečnost práce na místě události při poskytování první pomoci, zásady komunikace na tísňových telefonních linkách, orientační vyšetření postiženého, poskytování první pomoci u život ohrožujících stavů - tepenné krvácení, úrazy, traumata různého původu, dopravní nehody, popáleniny, úrazy elektrickým proudem, záchrana tonoucího (stojatá voda, tekoucí voda), akutní stavy u dospělých a dětí, polohování postiženého a transport postiženého (základní pravidla k zajištění pacienta při transportu). Dále byla probrána témata: Rozbory příčin vzniku požárů z pohledu důležitosti zachování stop vedoucích k zjištění příčiny vzniku požáru či k vyšetření trestného činu ze strany Policie ČR, Seznámení s náplní funkce technik ochrany obyvatelstva a možnosti absolvovat kurz T OOB-16, Odvětrávání kouře z objektů při požáru - metody odvětrávání, jejich princip a postupy. Posledním tématem bylo seznámení s přílohou č. 1 Pokynu GŘ HZS ČR a NMV č. 10/2006, kterým se stanoví pravidla statistického sledování událostí a dokumentace o vedení zásahů.